29er - Mistrovství ČR
[8. 7. 2015 13:24:14]
29er - Mistrovství ČR

Na Lipně se od soboty 4. 7. jelo mistrovství České republiky třídy 29er. Zároveň zde měly Český pohár třídy Cadet, 420, Fireball a Flying Dutchman. Po dvou dnech vedra a bezvětří se v pondělí odjely čtyři rozjížďky za pulsujícího a značně se točícího větru o síle 3–12 m/s. V úterý bylo opět vedro a bezvětří. 

Mistryněmi republiky ve třídě 29er se staly juniorské reprezentantky Nikol Staňková a Johana Kořanová o dva body před Šimonem Marečkem s Janem Svobodou. Další bod ztratil Václav Brabec s Otou Dvořákem. „Sice jsme závodili jen jeden den, ale za slušného větru, takže jsme si to užily,“ hodnotila mistrovství Nikol Staňková. „Dvě rozjížďky jsme vyhrály, jednou byly třetí a jednou jsme byly diskvalifikovány za předčasný start. To ale nebyl zas až takový problém, přes čáru totiž bylo pět prvních lodí, takže to s celkovým pořadím nijak nezamíchalo. Navíc třetí jsme dojely, protože jsme si myslely, že už máme obě kola za sebou, a z vedoucí pozice jsme zamířily do cíle. Když jsme viděly, že ostatní lodě točí jinou bójku a míří do druhého kola, tak jsme se vrátily a ještě jsme výsledek vytáhly na třetí místo,“ popisuje Nikol horkou chvilku. „Konkurence na 29eru je dobrá, kluci jsou šikovní a hodně trénují, dalo nám práci je předjet, nikdy jsme nevedly hned od začátku, musely jsme je vždy dotahovat. Každá rozjížďka byla velkým soubojem,“ dodává. 

Nikol i Johanku provázela na jaře série nemocí a zranění, takže tréninku před mistrovstvím republiky mnoho nestihly: „Trénovaly jsme pouze dva dny těsně před závodem tady na Lipně, ale nyní jsme snad už obě zdravé a od úterka 14. 7. nás čeká mistrovství Evropy třídy 29er v nizozemském Medembliku,“ doufá Nikol.

Mladé jachtařky ale nechtějí zůstat jen u 29era, jejich cílem je větší skif – 49erFX a olympiáda v Tokiu v roce 2020. „Náš nový 49erFX je konečně připraven a až se vrátíme z Medembliku, půjde poprvé na Lipně na vodu a pak s ním vyrazíme na první pořádný trénink s portugalským koučem na Gardu,“ těší se Nikol.

« ZPĚT

Partneři klubu

                                                               
     

   

 
   

 
                                     
     
   

 

         
                   
                   

Patroni klubu

       
 
       
   
 
   
             
             
             

Yacht Club CERE

 

Podolské Nábřeží - přístav 1

147 00, Praha 4

Česká Republika

 

IČO: 70104565

                      

www.cere.cz

www.facebook.com/yccere

 

info@cere.cz

+420 605 815 688