Cena Šumavy, zpráva trenéra
[9. 6. 2015 10:46:31]
Cena Šumavy, zpráva trenéra

Teď o víkendu se konal pohárový závod tříd Laser standard, Laser 4.7 a Optimist na Lipně. Závodili zde také 29ery, pro ty byl závod součástí regionálního poháru.

Sobotní počasí jachtingu nepřálo, vítr se za celý den nezvedl a tak někteří závodníci (ne naši) ani neostrojili lodě. Na neděli byla pedpověď o něco slibnější. Nakonec se šlo na vodu zhruba v půl 11, z vody nás poté asi v půl 4 vyhnala bouřka. Nejvíce rozjížděk odjeli Standarti, kde závodil náš trenér Martin Petřík. Po dvou dobrých a dvou nevydařených rozjížďkách dosáhl na celkové 11 místo. Na laseru 4.7 se lépe z našeho dua Jáchym-Johanka vedlo Johance, která ale nepotvrdila svojí formu z Nových Mlýnů a skončila šestá celkově, třetí z dívek.

Mezi 29ery se blýskla Bára Pavlíková se svým novým kosatníkem Honzou Pokorným skvělým druhým místem! Jednalo se o jejich premiérový závod.

Opťácký A-team byl tentokrát pouze pětičlenný. Nejlépe si vedla Zoša, která po velmi vydařené druhé rozjížďce dosáhla na páté místo celkově a vyhrála kategorii strších dívek. Všechno mohlo být ale jinak, kdyby sedojela třetí rozjížďka, kterou suveréně vedla Anetka Páleníčková. Bohužel se tak nestalo a tak Aneta dojela celkově desátá a druhá ze starších dívek. Z bratrů Krsičků, kteří testovali nové plachty, setentokrát vedlo lépe Lukymu, který obsadil 3 místo v kategorii mladších žáků. Míša bohužel ve velmi slabém větru měl problém najít optimální dráhu na stoupačku. A to nejlepší na konec: Markétka Bauerová v obou rozjížďkách figurovala na předních pozicích na první bójce, dvakrát zajela top 20 a celkově se umístila na 15 místě, čímž suveréně zvítězila mezi mladšími žačkami!

Škoda jen, že vzhledem k nízkému počtu odjetých závodů, se nakonec nejedná pro Optimisty o pohárový závod.

« ZPĚT

Partneři klubu

                                                               
     

   

 
   

 
                                     
     
   

 

         
                   
                   

Patroni klubu

       
 
       
   
 
   
             
             
             

Yacht Club CERE

 

Podolské Nábřeží - přístav 1

147 00, Praha 4

Česká Republika

 

IČO: 70104565

                      

www.cere.cz

www.facebook.com/yccere

 

info@cere.cz

+420 605 815 688