Mistry ČR v týmovém jachtingu #prsakoule!
[1. 11. 2016 9:37:21]
Mistry ČR v týmovém jachtingu #prsakoule!

Větrný prodloužený víkend 28. - 30. října 2016 patřil na vodě v YC CERE týmovému jachtingu. Měli jsme tu čest pozvat nejlepší české a zahraniční závodníky na Velkou cenu Prahy 2016 - MMČR Teamrace 420.

Šestičlenné týmy závodily na lodích třídy 420, v soubojích tři proti třem lodím. Počasí tentokrát jachtařům přálo a dovolilo uskutečnit všechny naplánované rozjížďky. „Závodu se zúčastnilo 12 týmů včetně jednoho slovenského, vítr naštěstí foukal po většinu času a odjelo se neuvěřitelných 92 rozjížděk. Nejprve se odjely souboje systémem každý s každým a pak finálová série Stupně ke zlaté,“ popsal Chief umpire Martin Soušek. „Na takový závod jsou tři dny potřeba, takže i příští rok bude mistrovství třídenní,“ dodal.

 

Základní kolo se odjelo v pátek a v sobotu, následné vyřazovací souboje se jely na dvě vítězné rozjížďky a souboje o medaile na tři vítězné. Ze šestého místa po základní části se na čtvrtou příčku ve vyřazovacích soubojích propracoval tým složený ze závodníků třídy Laser, porazili ho až Slováci, kteří skončili třetí. Jejich přemožitelé – tým POBŘEŽÍ LIHOVINY ve finále podlehl 3:0 vítěznému týmu #PRSAKOULE.

 

text: Eva Skořepová, zdroj: www.sailing.cz

« ZPĚT

Partneři klubu

                                                               
     

   

 
   

 
                                     
     
   

 

         
                   
                   

Patroni klubu

       
 
       
   
 
   
             
             
             

Yacht Club CERE

 

Podolské Nábřeží - přístav 1

147 00, Praha 4

Česká Republika

 

IČO: 70104565

                      

www.cere.cz

www.facebook.com/yccere

 

info@cere.cz

+420 605 815 688