Handicapovaní

Na speciálně upravených plachetnicích třídy 2.4 organizuje YC CERE kurzy jachtingu pro handicapované.

Plachetnice lze ovládat buď pouze rukama nebo naopak pouze nohama.

 

Tréninky probíhají na Vltavě před klubem nebo na Nechranické přehradě, kde si jachtaři mohou vyzkoušet i velkou vodu s vlnami.

 

 

Pro koho jsou tréninky?

Trénujeme mládež i dospělé, začátečníky, pokročilé i závodníky. Pro ovládání lodě stačí buď pouze ruce, příp. kombinace nohou a rukou. Pro pohodlnou jízdu doporučujeme výšku min. 150cm.

 

Kdy a kde se trénuje?

Jachtařský trénink je rozdělen na jarní a podzimní část. Jarní od dubna do června, podzimní od září do konce října. Tréninky probíhají buď v Praze nebo na Nechranicích v areálu CSCN. Pražské tréninky probíhají každou středu a jsou dva. Jeden od 16:00 do 18:00, druhý od 18:00 do 20:00.

 

Jak vypadá trénink?

Trénink je rozdělen na 4 základní části - briefing, vlastní trénink, zpětná vazba na vodě, debriefing. Během cca 1,5 hodiny na vodě se trenéři soustředí na různá cvičení, v závislosti na zkušenostech jednotlivých skupin a povětrnostních podmínkách. Následuje návrat na břeh a odstrojení lodí. Ihned poté závěrečné shrnutí tréninku. Doporučujeme přicházet do klubu vždy o 15 minut dříve, aby se každý stihl včas převléci do jachtařského a připravit svoji loď.

 

 

Jachting pro vozíčkáře v YC CERE

 

 

Je potřeba nějaké speciální vybavení?

YC CERE poskytuje účastníkům jachtařských tréninků plachetnici, vestu a v neposlední řadě trenéra s doprovodným / záchranným člunem. Jediná nutná výbava je tedy oblečení, které na začátku může být např. jen nepromokavá lehká bunda a kalhoty, náhradní pár bot (tenisky). Pro zkušenější jezdce (a mimopražské tréninky / tábory) doporučujeme již speciální jachtařské oblečení. Do lodě a z lodě pomáhá jachtařům trenér a asistent.

 

 

Můžu si trénink nezávazně vyzkoušet?

Ano, rádi Vás přivítáme na kterémkoli z našich tréninků a ukážeme Vám možnosti. Můžete si vyzkoušet trénink na nečisto, zcela nezávazně. Následně se rozhodnout, zda budete chtít pravidelně navštěvovat tréninky.

 

 

Trénink handicapovaných na Nechranicích


Partneři klubu

       
     
Yacht Club CERE         
   
   
     
    CERE Sailing Team
             
               

RNDr. Miloš Gregar

Ing. Vladimír Dvořák                     

Yacht Sport Starý

                   
                   

Yacht Club CERE

 

Podolské Nábřeží - přístav 1

147 00, Praha 4

Česká Republika

 

IČO: 70104565

                      

www.cere.cz

www.facebook.com/yccere

 

info@cere.cz

+420 605 815 688