KITING

 

Speciální náborový ročník 2022 je tu, přidej se i Ty mezi nové jezdce na Formula Kite. Kiting se od roku 2024 oficiálně stává součástí olympijské jachtařské rodiny a ve světě za poslední roky získává rychlostní forma kitingu na nebývalé popularitě. Připoj se a poznej, jaké to je létat po hladině!

 

Harmonogram?

4. - 6. února 2022 startujeme první trénink na Lipně - naučíme Tě ovládat draha na sněhu a seznámíme Tě s ostatními, kteří se chtějí věnovat kitingu!

12. - 13. března 2022 pokračujeme v základním tréninku. Opět Lipno. Registrace zde

Další víkendy budou upřesňovány co nejdříve.

 

Pro koho jsou tréninky?

Pro mládež od 10 do 16 let, pro začátečníky i pokročilé jezdce.

 

Kde se trénuje?

Tréninkovou základnou je pro kiting Lipno, konkrétně Černá v Pošumaví (www.kemplipno.cz). Důvodem jsou nejen v rámci ČR jedny z nejlepších podmínek, ale také výborná materiálová vybavenost místního Yacht Clubu Jestřábí, se kterým YC CERE při trénincích kitingu úzce spolupracuje.

 

Jak často se trénuje?

Tréninky probíhají minimánlně 1x do měsíce, vždy celý víkend. Vzhledem k náročnosti kitingu na dobré počasí je četnost tréninků závislá také na aktuálních povětrnostních podmínkách.

 

Jak vypadá trénink začátečníků?

První výzvou je naučit se ovládat draka. To se nejlépe zvládá na souši. Následuje jízda s drakem (v zimě na suchu / sněhu), v létě na vodě. Důležité je naučit se s drakem jezdit tam, kam je třeba a také zvládnout recovery, když drak spadne do vody. Jakmile se dostanete přes tuto fázi, jde se na výcvik jízdy na foilu, to teprve začíná ta správná jízda! :)

 

Kolik to stojí?

10.000,- / pololetí, zahrnuje 6x víkend tréninku na Lipně (v závislosti na počasí), půjčení vybavení, trenéra, člun a spoustu nových zážitků, kamarádů a nových dovedností! Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

 

Ubytování na Lipně?

Nejlépe přímo v areálu Kempu Jestřábí, kde také probíhají samotné tréninky. Ubytování je možné ve společné místnosti, případně v apartmánech nebo také ve vlastních stanech / karavanech.

 

Můžu si vyzkoušet?

Jasně, první z tréninků připravujeme již na pololetní prázdniny 2022. Naučíme Tě ovládat draka na břehu a vyrazíme i na pojezdy s lyžemi / snowboardem po sněhu.


Yacht Club CERE


Podolské Nábřeží - přístav 1
147 00, Praha 4
Česká Republika

www.facebook.com/yccere
info@cere.cz
+420 605 815 688

IČO: 70104565
#SPOLUNAJEDNELODI
Domanský Soukup & Partners Marine

Dolphin Consulting Yacht MPOS Solutions

FANDÍ S NÁMI

MixIt Compotech VT Project

ZA PODPORY

Praha.eu Národní sportovní agentura Sailing
Všechna práva vyhrazena ©2020 Yacht Club CERE, tvorba stránek: InGenius Webdesign