DOMANSKÝ OPTIMIST CERE SAILING TEAM

 

Co je Optimist?

Lodní třída Optimist je vhodná pro každého mladého jachtařského nadšence. Na Optimistu se začátečníci velmi snadno naučí základy jachtingu. Pokročilí jezdci se zase velmi dobře zazávodí v největší české flotile lodí. Na světě se Optimistu věnuje více než 150.000 dětí z více než 100 zemí!

 

Kde se trénuje?

Pravidelné tréninky probíhají na Vltavě přímo před klubem v pražském Podolí. Pokročilí jachtaři pak v rámci závodních týmů vyráží také na soustředění a závody mimo Prahu. Nejčastější lokalitou pro mimopražské tréninky jsou Nechranice. Jachtařské závody se nejčastěji konají na velkých českých přehradách a jezerech - Lipně, Nových Mlýnech, Rozkoši nebo Velkém Dářku.

 

Kdo může trénovat na Optimistu?

Tréninky jsou pro kluky a holky od 8 let věku. Nejstarším jachtařům na této lodní třídě je 15 let. Optík je loď pro učení absolutních jachtařských základů, ale také pro zkušené a pokročilé jachtaře - závodníky.

 

Jak vypadá trénink?

Skupiny Optimist trénují 2x týdně. Letní sezonu trávíme na vodě, zimu pak v tělocvičně. Začínáme vždy v 15:45, kdy se mladí jachtaři schází v klubovně, aby jim trenér představil plán tréninku. Následuje strojení lodí a hurá na vodu! Během cca 1,5 hodiny na vodě se trenéři soustředí na různá cvičení v závislosti na zkušenostech jednotlivých skupin a aktuálních povětrnostních podmínkách. Po návratu na břeh následuje odstrojení a zaklizení lodí + závěrečné shrnutí tréninku.

 

Je potřeba nějaké speciální vybavení?

Yacht Club CERE poskytuje účastníkům jachtařských tréninků plachetnici, vestu a v neposlední řadě trenéra s doprovodným / záchranným člunem. Jediná nutná výbava je tedy oblečení, které na začátku může být např. jen nepromokavá lehká bunda a kalhoty, náhradní pár bot (tenisky). Pro zkušenější jachtaře (a mimopražské tréninky / tábory) doporučujeme již speciální jachtařské oblečení.

 

Kolik to stojí?

Cena je závislá na výběru tréninkové skupiny. Začínající B tým má cenu nepatrně vyšší než A tým, především kvůli potřebě víc trenérů na tréninku. Konkrétní ceny jsou k vidění ZDE.

 

Můžu si trénink nezávazně vyzkoušet?

Ano, rádi Vás přivítáme na kterémkoli z našich tréninků! Trénink si můžete nezávazně vyzkoušet a teprve následně se rozhodnout, zda budete chtít pokračovat.

 

Jak se můžu přihlásit?

Přihlašování na tréninky probíhá přes náš REGISTRAČNÍ PORTÁL, kde naleznete i termíny jednotlivých tréninků.

 

Individuální trénink mimo Prahu?

Pro členy YC CERE je k dispozici možnost využít zázemí Kempu Nechranice pro individuální trénink s možností přespání v klubových ubytovacích kapacitách.

 

 

 

 


Yacht Club CERE


Podolské Nábřeží - přístav 1
147 00, Praha 4
Česká Republika

www.facebook.com/yccere
info@cere.cz
+420 605 815 688

IČO: 70104565
#SPOLUNAJEDNELODI
Domanský Soukup & Partners Compotech

Dolphin Consulting Yacht MPOSKA


fandí s námi Mixit Marine Únětický pivovar
za podpory Praha Národní sportovní agentura Český svaz jachtingu Ústecký kraj Královehradecký kraj
Všechna práva vyhrazena © Yacht Club CERE, tvorba stránek: InGenius Webdesign