DOMANSKÝ OPTIMIST CERE SAILING TEAM

 

Co je Optimist?

Lodní třída Optimist je vhodná pro každého mladého jachtařského nadšence. Na Optimistu se začátečníci velmi snadno naučí základy jachtingu. Pokročilí jezdci se zase velmi dobře zazávodí v největší české flotile lodí. Na světě se Optimistu věnuje více než 150.000 dětí z více než 100 zemí!

 

Kde se trénuje?

Pravidelné tréninky probíhají na Vltavě přímo před klubem v pražském Podolí. Pokročilí jachtaři pak v rámci závodních týmů vyráží také na soustředění a závody mimo Prahu. Nejčastější lokalitou pro mimopražské tréninky jsou Nechranice. Jachtařské závody se nejčastěji konají na velkých českých přehradách a jezerech - Lipně, Nových Mlýnech, Rozkoši nebo Velkém Dářku.

 

Kdo může trénovat na Optimistu?

Tréninky jsou pro kluky a holky od 8 let věku. Nejstarším jachtařům na této lodní třídě je 15 let. Optík je loď pro učení absolutních jachtařských základů, ale také pro zkušené a pokročilé jachtaře - závodníky.

 

Jak vypadá trénink?

Trénink je rozdělen na 4 základní části - briefing, vlastní trénink, zpětná vazba na vodě, debriefing. Začínáme vždy v 15:45, kdy se mladí jachtaři schází v klubovně, aby jim trenér představil plán tréninku. Následuje strojení lodí a hurá na vodu! Během cca 1,5 hodiny na vodě se trenéři soustředí na různá cvičení v závislosti na zkučenostech jednotlivých skupin a aktuálních povětrnostních podmínkých. Po návratu na břeh následuje odstrojení a zaklizení lodí + závěrečné shrnutí tréninku.

 

Je potřeba nějaké speciální vybavení?

Yacht Club CERE poskytuje účastníkům jachtařských tréninků plachetnici, vestu a v neposlední řadě trenéra s doprovodným / záchranným člunem. Jediná nutná výbava je tedy oblečení, které na začátku může být např. jen nepromokavá lehká bunda a kalhoty, náhradní pár bot (tenisky). Pro zkušenější jachtaře (a mimopražské tréninky / tábory) doporučujeme již speciální jachtařské oblečení.

 

Kolik to stojí?

Cena za pololetí 6.850,- Kč zahrnuje trénink 1x týdne (měsíce září, říjen, duben, květen a červen tréninky na vodě, ostatní měsíce zimní příprava v tělocvičně).

 

Můžu si trénink nezávazně vyzkoušet?

Ano, rádi Vás přivítáme na kterémkoli z našich tréninků! Trénink si můžete nezávazně vyzkoušet a teprve následně se rozhodnout, zda budete chtít pokračovat.

 

Jak se můžu přihlásit?

Přihlašování na tréninky probíhá přes náš REGISTRAČNÍ PORTÁL, kde naleznete i termíny jednotlivých tréninků.

 

 


Yacht Club CERE


Podolské Nábřeží - přístav 1
147 00, Praha 4
Česká Republika

www.facebook.com/yccere
info@cere.cz
+420 605 815 688

IČO: 70104565
#SPOLUNAJEDNELODI
Domanský Soukup & Partners Marine

Dolphin Consulting Yacht MPOS Solutions

FANDÍ S NÁMI

MixIt Compotech VT Project

ZA PODPORY

Praha.eu Národní sportovní agentura Sailing
Všechna práva vyhrazena ©2020 Yacht Club CERE, tvorba stránek: InGenius Webdesign