Cena Šumavy, zpráva trenéra
[9. 6. 2015 10:46:31]
Cena Šumavy, zpráva trenéra

Teď o víkendu se konal pohárový závod tříd Laser standard, Laser 4.7 a Optimist na Lipně. Závodili zde také 29ery, pro ty byl závod součástí regionálního poháru.

Sobotní počasí jachtingu nepřálo, vítr se za celý den nezvedl a tak někteří závodníci (ne naši) ani neostrojili lodě. Na neděli byla pedpověď o něco slibnější. Nakonec se šlo na vodu zhruba v půl 11, z vody nás poté asi v půl 4 vyhnala bouřka. Nejvíce rozjížděk odjeli Standarti, kde závodil náš trenér Martin Petřík. Po dvou dobrých a dvou nevydařených rozjížďkách dosáhl na celkové 11 místo. Na laseru 4.7 se lépe z našeho dua Jáchym-Johanka vedlo Johance, která ale nepotvrdila svojí formu z Nových Mlýnů a skončila šestá celkově, třetí z dívek.

Mezi 29ery se blýskla Bára Pavlíková se svým novým kosatníkem Honzou Pokorným skvělým druhým místem! Jednalo se o jejich premiérový závod.

Opťácký A-team byl tentokrát pouze pětičlenný. Nejlépe si vedla Zoša, která po velmi vydařené druhé rozjížďce dosáhla na páté místo celkově a vyhrála kategorii strších dívek. Všechno mohlo být ale jinak, kdyby sedojela třetí rozjížďka, kterou suveréně vedla Anetka Páleníčková. Bohužel se tak nestalo a tak Aneta dojela celkově desátá a druhá ze starších dívek. Z bratrů Krsičků, kteří testovali nové plachty, setentokrát vedlo lépe Lukymu, který obsadil 3 místo v kategorii mladších žáků. Míša bohužel ve velmi slabém větru měl problém najít optimální dráhu na stoupačku. A to nejlepší na konec: Markétka Bauerová v obou rozjížďkách figurovala na předních pozicích na první bójce, dvakrát zajela top 20 a celkově se umístila na 15 místě, čímž suveréně zvítězila mezi mladšími žačkami!

Škoda jen, že vzhledem k nízkému počtu odjetých závodů, se nakonec nejedná pro Optimisty o pohárový závod.

« BACK

Yacht Club CERE


Podolské Nábřeží - přístav 1
147 00, Praha 4
Česká Republika

www.facebook.com/yccere
info@cere.cz
+420 605 815 688

IČO: 70104565
#SPOLUNAJEDNELODI
Domanský Soukup & Partners Compotech

Dolphin Consulting Yacht MPOSKA


fandí s námi

Mixit Marine Únětický pivovar
za podpory

Praha Národní sportovní agentura Český svaz jachtingu
All Rights Reserved © Yacht Club CERE, created by: InGenius Webdesign