Velikonoční rozjezd - shrnutí
[29. 3. 2016 11:58:46]
Velikonoční rozjezd - shrnutí

Velikonoční rozjezd je úspěšně za námi. V článku najdete krátké shrnutí.

Letošní Velikonoce patřily k těm jachtařsky vydařeným. V pátek byly podmínky tvrdé (vítr kolem 7 m/s, teplota pod 10 °C), bylo vidět, že závodníkům v takových podmínkách rychle dochází energie. Obzvláště laseristi, kteří se všichni alesppoň jednou vykoupali, byli po cca 3 hodinách na vodě úplně zmrzlí a proto jim byl tréning zkrácen. Nicméně i přes tyto nepříjemnosti se nám podařilo potrénovat hlavně obraty a halzy. Druhou dovedností na kterou jsme se zaměřili byl rozhled po vodě. Velkou pochvalu zaslouží všichni jezdci a hlavně Zoša a Jáchym, kteří vydrželi nejdéle.

V sobotu a neděli byl vítr velmi slabý a nestálý. Nám se bohužel oba dva dny podařilo vyrazit na vodu přesně v okamžik, kdy vítr odešel úplně. Tak jsme alespoň potrénovali manévry a vyhýbání při jachtařské vybíjené. Čas na břehu jsme strávili neoblíbenou teorií, oblíbeným fotbalem a také přípravou na Velikonoční pondělí.

V pondělí, po splnění kolednických povinností, opět nefoukalo. Tak jsme během čekání na vítr pokřtili Zošinu novou loď a dali fotbálek. Cca v 11 hodin se začalo rozfoukávat a tak jsme šli jezdit. Na programu dne bylo nejdříve nácvik manévrů okolo bojek a potom tréningové rozjížďky. V těch nejlépe uspěli nejzkušenější závodníci Zoša a Jáchym. Vítr během tréningu postupně sílil, až nakonec začal dělat laseristům potíže. Na Adamovi, Tomovi a Báře bylo vidět, že nemají ''naježděno'' a tudíž mají problém udržet loď v rovině.

Celkově hodnotím soustředění jako vydařené, bylo znát, že je to první akce na vodě po zimním spánku, ale také bylo vidět, že se všichni rychle dostávají do tempa.

 

Vojta

« BACK

Yacht Club CERE


Podolské Nábřeží - přístav 1
147 00, Praha 4
Česká Republika

www.facebook.com/yccere
info@cere.cz
+420 605 815 688

IČO: 70104565
#SPOLUNAJEDNELODI
Domanský Soukup & Partners Compotech

Dolphin Consulting Yacht MPOSKA


fandí s námi

Mixit Marine Únětický pivovar
za podpory

Praha Národní sportovní agentura Český svaz jachtingu
All Rights Reserved © Yacht Club CERE, created by: InGenius Webdesign